Podsumowanie VII Dnia Soi

Jeszcze raz w imieniu Organizatorów VII Dnia Soi dziękujemy wszystkim uczestnikom za tak liczne przybycie! Podobnie jak w poprzednich latach goście dopisali, a frekwencja przekroczyła 120 osób.

Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się doswiadczenia z różnymi technikami siewu, połączone z możliwością oceny różnic w rozwoju systemu korzeniowego dla siewu tradycyjnego po orce oraz siewu bezpośredniego w ściernisko. Dziękujemy Panu Marcinowi Markowiczowi za przygotowanie odkrywek glebowych!

Ponadto: Doświadczenie odmianowe z najliczniejszą jak dotychczas kolekcją 38 odmian oraz doświadczenia agrotechniczne z terminami siewu, zróżnicowanym nawożeniem azotowym oraz gęstościami siewu 30-45-60szt/m2. Oprócz tego kolekcje odmian firm hodowlanych – i to wszystko w jednym miejscu: Stacji Doświadczalnej Oceny Odmian w Głubczycach.

Dziękujemy Specjalistom za perfekcyjne prowadzenie doświadczeń oraz przygotowanie poletek na to Święto Soi!

Dzięki firmie Kombinat Rolny Kietrz Sp. z o.o. mieliśmy okazje zobaczyć na żywo odpowiedni sprzęt do zbioru soi. Już wkrótce na naszej stronie oraz na FB będą dostępne zdjęcia oraz film prezentujący wspomniany sprzęt w akcji na naszym polu. Jak tylko pogoda pozwoli.

Raz jeszcze składamy serdeczne podziękowania dla Organizatorów i przybyłych Gości. I już dziś zapraszamy na kolejne spotkanie za rok! Zespół SDOO Głubczyce